Çocuklar için dans bölümü dersleri Bolero Bale Dans ve Müzik Kursunda uzman öğretmenlerimiz tarafından Kozyatağı semtinde verilmektedir. Öğretmenlerimiz, sertifikalı olup profesyonel dans tecrübesine sahiptirler. Çocuk sınıfı öğretmenlerimizin hepsi Dans Akademisi Orta Seviye Sınavını geçmiş olup kendilerine sınıf sorumluluğu verilmeden önce yoğun bir şekilde eğitilmişlerdir. Bu öğretmenlerimiz daha sonra kendi dans ve dans öğretimi çalışmalarına devam ederken akademideki sertifikalı öğretmenlerimiz tarafından eğitilmektedirler.

Dansa giriş ve Bale öncesi dersleri en az 3 yaşında olan ve en fazla anaokulu yaşındaki bütün kız ve erkek çocuklarına açıktır. Küçük dansçılar hareket etmeyi ve taklit etmeyi sevmektedirler ve bizde onların bu doğal eğilimlerini onları yavaşça dans ile tanıştırmak için kullanıyoruz. Dansçılar kendi bedenleri için ayrılan alanda çalışmayı ve sıralarının gelmesini beklemeyi bilmelidirler. Ayrıca, stüdyo ve öğretmene saygı duymayı bilmeliler ve dans salonlarmızdaki malzemelerin ne işe yaradığını anlamalıdırlar. Genç dansçılar bütün bu bahsettiklerimizi farklı müzik çeşitlerini dinlerken ve eşarplarla, tefler ile dans ederken, şarkılar söylerken, yere düşüp kalkerken ve step dansı yaparken iyice özümsemelidirler. Öğretmenler tarafından öğrencilere temel bale pozisyonları, yaşa uygun esneme egzersizleri ve doğru duruş şekilleri pozitif ve yaratıcı bir ortamda öğretilmektedir.
Okul Öncesi Dans sınıfları kız ve erkek çocuklarına okul öncesi dönemde dans etme keyfini sunmaktadır. Okul öncesi dans dersleri okul müfredatının bir parçası ya da özel bir etkinlik olarak sunulabilir. Dans derslerini müfredatın bir parçası olarak öğretmekten büyük keyif alıyoruz. Çünkü, bu sayede her öğrenciye bu dans deneyimi imkanı sunabiliyioruz. Aileler ile öğretmenler, dansı daha önce bir etkinlik olarak görmeyen utangaç öğrenciler veya spor tutkunlarının gizli kalmış koordinasyon, ilerleme, müzikalite ve hareket sevgisi yeteneklerinin ortaya çıkmasından dolayı çoğu zaman hayretler içinde kalmaktadırlar. Özellikle erkek çocuklar herkesin katıldığı bu deneyimden son derece faydalanmakta ve deneyene kadar akıllarından bile geçmeyen bu etkinlikten tamamen keyif almaktadırlar. Dersler özel bir etkinlik olarak genelde okul dersleri bittikten sonra aynı yerde yapılmaktadır. Bu şekilde bir uygulama yapılmasının amacı ise aileleri çocuklarını dans için başka bir yere götürme zahmetinden kurtarmaktır. Öğrenciler haftada bir kez dans öğretmeninin okula gelmesi ile yaptıkları bu özel etkinliği dört gözle beklemektedirler. Dersler yaratıcı bir yaklaşım ve birçok imgeleme ile öğretilen germe hareketleri, dans oyunları, sahne malzemesi kullanımı, tiyatro oyunları, temel dönme becerileri, şarkılar ve temel bale prensiplerinden oluşmaktadır.
Aynı zamanda yerin müsait olması durumunda Tap dansı (Step dansı) eğitimi de verilebilmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Okul Öncesi ve İlkokul Bale kursu genç dansçıları temel bale teknikleri ile tanıştırmaktadır. Yaratıcı bir yaklaşım kullanan bu kurs, öğrencileri Öğrenci Bölümü için hazırlamakta ve İlkokul 1 ve üzeri seviyede daha da geliştirilecek temel becerileri sunmaktadır. İlkokul seviyesinde sınavlar yapılabilmektedir.

Caz/Tap dansı hazırlık kursu aynı amaçlara sahip olup Caz ve Tap dansı temellerini sunmaktadır. Dansçılar esneme hareketlerini, temel zemin paternlerini öğrenirler ve kombine veya yaşa uygun koreografi biçimlerinde adımları birleştirme üzerinde çalışırlar.

Bir cevap yazın